Wybierz produkt


Smar z PTFE EXPERT LINE®


Silikon spray EXPERT LINE
Opis produktu:

Preparat aerozolowy myjąco-smarujący z dodatkiem teflonu PTFE. Preparat przeznaczony jest do czyszczenia części maszyn, urządzeń oraz innych powierzchni metalowych. Dzięki silnym właściwościom penetrującym preparat dostaje się do trudno dostępnych miejsc. Posiada silne właściwości smarne. Na powierzchni pozostawia warstwę ochronną. Dzięki zawartości teflonu oraz dodatków uszlachetniających produkt zapobiega zatarciom, piszczeniu maszyn i urządzeń w czasie pracy. Produkt usuwa rdzę oraz nie dopuszcza do ponownego jej powstania poprzez wypieranie wilgoci z czyszczonych elementów.

Zastosowanie:

Środek przeznaczony jest do usuwania smarnych i olejowych zanieczyszczeń z różnego rodzaju powierzchni metalowych. Wnika w głąb czyszczonych powierzchni umożliwiając zluzowanie części takich jak zawiasy, śruby, zawory. Chroni czyszczone powierzchnie i części przed zatarciem. Zapobiega skrzypieniu pracujących elementów maszyn. Nadaje się do długotrwałego smarowania zewnętrznego i wewnętrznego łożysk, zębatek, przekładni ślimakowych, łożysk kulkowych i rolkowych, o-ringów, linek stalowych, różnego typu połączeń, przegubów i łańcuchów. Bardzo dobrze chroni przed korozją. Wypiera wilgoć i konserwuje. Ma bardzo dobrą przyczepność, zapewnia bezgłośny przesuw.

Właściwości:
  • usuwa wszelkiego rodzaju zabrudzenia tłuszczowe, oleje, smary przemysłowe i inne frakcje ropy naftowej
  • łatwy w użyciu
  • penetruje
  • luzuje
  • zabezpiecza warstwą teflonu PTFE
  • silne własności smarno-penetrujące
  • skuteczny wobec silnych zabrudzeń
  • nie narusza czyszczonej powierzchni oraz powłoki lakierowej maszyn
  • szybko odparowuje z czyszczonych powierzchni
  • nie wpływa na korozję większości metali
Sposób użycia:

Przed użyciem wstrząsnąć pojemnikiem. Upewnić się, że czyszczona powierzchnia nie jest gorąca ani podłączona do źródła zasilania. Spryskać powierzchnie lub elementy przeznaczone do czyszczenia. Pozostawiać w celu spenetrowaniu powierzchni przez preparat. Nadmiar preparatu usunąć ściereczką lub pędzelkiem. W przypadku silnych zabrudzeń operację można powtórzyć.

UWAGA Nie stosować preparatu do elektronicznych układów sterujących, komputerów lub systemów monitorujących. Produkt nie nadaje się do zastosowania na tarcze hamulcowe. Preparat może uszkadzać tworzywa sztuczne.

Pamiętać, że w czasie używania preparatu należy odłączyć urządzenia od sieci zasilającej, a przed ponownym podłączeniem do sieci należy przedmuchać układy zamknięte sprężonym powietrzem. Pamiętać, aby nie stosować produktu na nagrzane powierzchnie.

Przechowywanie i data ważności:

Produkt należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w dobrze wentylowanym pomieszczeniu w temperaturze od +5°C do +30°C z dala od bezpośredniego nasłonecznienia oraz innych źródeł ciepła i zapłonu. Okres przechowywania 24 miesiące od daty produkcji. Data produkcji znajduje się na spodzie opakowania.

Do pobrania: Informacje logistyczne:

Pojemność Typ opakowania Opakowanie zbiorcze Ilość na palecie
400 ml Puszka Zgrzewka 15 szt. 900 szt.