Wybierz produkt


Klej poliuretanowy uniwersalny EXPERT LINE®


Pianostyr EXPERT LINE
Uniwersalny klej poliuretanowy w aerozolu znajduje wszechstronne zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Niekurczliwy, utwardzany wilgocią z powietrza, odporny na wysokie i niskie temperatury (po utwardzeniu). Stosowany jako klej do płyt gipsowo-kartonowych, płyt dekoracyjnych, drewnopodobnych, sztukaterii z polistyrenu, płyt z korka, klejenia elementów dekoracyjnych z kamienia, gipsu, betonu komórkowego. Wysoka wydajność produktu do 20m2.

Właściwości:
  • bardzo krótki czas przygotowania produktu do pracy w stosunku do tradycyjnych klejów, wystarczy dobrze wstrząsnąć puszką i można kleić.
  • bardzo dobre własności robocze, komfort i czystoœć pracy, łatwy transport (niski ciężar i objętość), wysoka wydajność jednostkowa.
  • bardzo dobra przyczepność do większości materiałów budowlanych.
  • można malować, pokrywać tynkiem, nie odbarwia klejonych materiałów, brak wpływu na strukturę klejonych elementów.
Sposób aplikacji:
    Klejone powierzchnie muszą być nośne, czyste, odtłuszczone i odkurzone. Niespójne podłoże lub elementy pokryte farbą, należy pozbawić warstwy osłabiającej przyczepność. Zapylone podłoże lub elementy przeznaczone do sklejenia, posiadają właściwości antyadhezyjne i mogą spowodować osłabienie spoiny klejowej, a nawet uniemożliwić uzyskanie prawidłowego połączenia. W przypadku potrzeby połączenia elementów z nietypowych materiałów wymagane jest wykonanie próby przyczepności. Nieutwardzone zabrudzenia usunąć preparatami zawierajšcymi rozpuszczalniki, po utwardzeniu metodami mechanicznymi. Przed użyciem powierzchnie łączone zwilżyć wodą np. przy użyciu spryskiwacza, mocno wstrząsnąć zawartością puszki (ok. 30 razy). Na zawór nakręcić aplikator, odwrócić puszkę do góry dnem (pozycja robocza). Rozpocząć proces aplikacji regulując strumień przez umiejętne otwarcie zaworu. Klej nakładać warkoczem o średnicy ok. 3 cm, w przypadku większych elementów klej nakładać po obwodzie i pasmem w kształcie litery M lub W na środku elementu. Po nałożeniu kleju odczekać ok. 5 minut, następnie mocno docisnšć i przytrzymać przez ok. 1 min. Dalsze prace na elementach klejonych (malowanie, przenoszenie) jest możliwe po ok. 2 h. Naddatek spoiny klejowej po utwardzeniu można obrabiać mechanicznie (np. obcinanie, szlifowanie)
Do pobrania: Informacje logistyczne:

Pojemność Typ opakowania Opakowanie zbiorcze Ilość na palecie
750 ml Puszka Karton 12 szt. 768 szt.